4. 7. 2017 - V noci stopem až do Čech?

Původně jsem měla v plánu se poslední den vydat stopem ale neskutečné vedro mě totálně zaskočilo. Rozhodla jsem se tedy své plány změnit, na stopa se vyprdnout, smířit se s tím, že Jablanicu a Čelabinči vynechám a pojedu ve tři odpoledne rovnou do Sarajeva. Ze Sarajeva jsem pak měla jet v sedm… chcete vědět víc?

3. 7. 2017 - O tour po okolí Mostaru a životech lidí po válce

Po syté a dobré snídani mě vyzvedl Ado, strýc majitele hostelu, který měl být řidičem a průvodcem na tour. Když pro mě přišel na hostel, sdělil mi, že jsem jediná, kdo si tour zabookoval, a tak jsem měla za 25 EUR privátní tour. Měla jsem z toho samozřejmě ohromnou radost. Nasedli jsme do auta a… chcete vědět víc?

2. 7. 2017 Mostar

V osm ráno mi odjížděl autobus ze Sarajeva do Mostaru. Chvíli po sedmé jsem sedla na tramvaj číslo tři a dojela k americké ambasádě. Kousek jsem šla pěšky, abych se dostala na autobusák. I přes to, že jsem měla jízdenku koupenou z internetu, musela jsem na autobusáku zaplatit 1 marku za vstup.… chcete vědět víc?

1. 7. 2017 Sarajevo

Když jsem byla malá holka, sbírala jsem kuchyňské ubrousky. Nesmějte se tomu, prosím, lidi přeci sbírají leccos. Dělal to i můj děda. Když se o mé zálibě dozvěděl, předal mi svou sbírku, ve které byl i jeden velmi cenný kousek. Ubrousek ze Sarajeva, z roku 1984, kdy se tu konaly Olympijské hry.… chcete vědět víc?

30. 6. 2017 Cesta do Bosny

První den mé cesty do Bosny byl opravdu super. Nejen, že jsem měla ráno na AirBnb připravenou snídani v podobě banánu a jogurtu od super milého majitele, ale ještě jsem na letišti narazila na Michala a Nelu, kteří se se mnou dali do řeči. Ptali se mě, jak to mám po příletu a zda pojedu z letiště do… chcete vědět víc?

12. 6. 2017 - Zase trochu vtipný návrat do Čech

Další den jsem měla jet zpět do Čech, a tak jsme příliš neponocovali. Ráno jsme se zajeli podívat na jednu vyhlídku, nakoupit dobroty pro rodinu a hurá na letiště. Vůbec se mi nechtělo odjíždět. Když jsem šla na letišti rovnou ke kontrole příručních zavazadel, zjistila jsem, že mě nepustí s… chcete vědět víc?

11. 6. 2017 – Válečka v Riminni

Protože jsme se předchozí den trochu zdrželi nad skleničkami dobrého vína, vstávali jsme o trochu později. Asi tak ve dvanáct. Venku bylo otřesné vedro a můj původní plán, vydat se na túru po horách, byl ten tam.   Kluci se pokusili společnými silami uvařit rizoto. Dokud jej měl pod kontrolou Marco… chcete vědět víc?

10. 6. 2017 - Florencie

Marcovi se ze Sicílie vrátila přítelkyně. Neviděli se skoro tři měsíce, a tak se mě potřeboval na jeden den „zbavit“. Vyslal mě proto do Florencie. Neměla jsem vůbec v plánu tam jet. Představa města přeplněného lidmi mě více než děsila. K tomu si přidejte úmorné vedro a vyjde vám z toho skutečná… chcete vědět víc?

9. 6. 2017 - Bologna

Myslela jsem si, že prvním místem, které v Itálii jednou navštívím bude Řím nebo Florencie. Opravdu bych nečekala, že to bude zrovna Bologna. O tom městě jsem věděla snad jen to, že je na severu, pochází z něj značky Maseratti a Ferrarri, a že se tu nachází nejstarší univerzita na světě. Když jsem… chcete vědět víc?

8. 6. 2017 - Odlet do Itálie

Letenky do Bologni jsem sice nesehnala za žádnou super parádní cenu, ale protože jsem si už od střední školy strašně moc přála se podívat do Itálie, nebyla to pro mě žádná překážka. Obvykle se snažím vybírat letenky i podle jejich ceny, ale díky tomu, že jsem měla v Bologni kde být, věděla jsem, že… chcete vědět víc?

« Předchozí 1 2 3 4 5 7 9 Následující »