23. 4. 2017 – Cesta do Singapuru

Konečně jsem se mohla pohnout z místa. Čekala mě cesta do Singapuru, kde jsem se měla potkat s klukama z Bali. Při přestupu na Jávě mi volal Slovák, zrovna někde kalil se svým nejlepším kamarádem a po drátě mi ho chtěl představit. Bylo to milé a roztomilé. Byli pěkně opilí a veselí. Bylo to ale… chcete vědět víc?

14. 4. 2017 – Zazvonil zvonec a pohádky je konec

Probudili jsme se ve 4 hodiny ráno a o půl hodiny později nás vyzvedl taxík, aby Slováka odvezl na letiště v Kutě. Nejprve jsme jeli ke mně do hostelu, odkud Slovák pokračoval na letiště. Myslela jsem si, že si u auta řekneme prosté ahoj, ale ku mému překvapení mě chtěl doprovodit na pokoj. Tam mě… chcete vědět víc?

13. 4. 2017 – Poslední společný výlet

Ráno mě probudil svým klasickým úsměvem. Nenáviděla jsem ho a zbožňovala zároveň. Zatímco jsem trávila čas v koupelně, on se jal mixéru a udělal nám super smoothie snídani. Dragon fruit se stalo mým nejoblíbenějším ovocem. Opět jsme hodili věci do čistírny, zastavili se na malém trhu, aby si tu… chcete vědět víc?

12. 4. 2017 - Odjíždíme

Ráno jsme opět vstali v půl šesté, abychom se z hotelu podívali na východ slunce. Jenže výhled nebyl moc atraktivní, a tak jsem se vrátila do postele a Slováka nechala rozjímat u bazénu. Po snídani jsme se flákli k bazénu a nedělali nic krom psaní deníku. Vím, že nechci být bez něj, i přes to se… chcete vědět víc?

11. 4. 2017 – Potápění s Mantami

V 5:30 nám zazvonil budík. Když jsme se podívali z balkonu našeho bungalovu, zjistili jsme, že je východ slunce na jiné straně ostrova, než jsme si mysleli předchozí den. Takže se na naše tajné místo nejelo. Hledali jsme tedy jiné, stejně krásné, ale rychlé sluníčko šlo trochu proti nám, když mě… chcete vědět víc?

10. 4. 2017 - Ceningan

Ráno jsme se pěkně vyspali, dali si dobrou snídani a vyrazili prozkoumat druhý ostrov Ceningan, na který vedla cesta přes žlutý železný most podobný San Franciskému. Tenhle byl jen asi tak třistakrát menší. Ostrov Ceningan jsem si zamilovala, objevili jsme tu nespočet opravdu překrásných míst.… chcete vědět víc?

9. 4. 2017 – Jedeme na Lembongan

Sice jsme vstali časně ráno, ale vyjet brzo se nám úplně nepodařilo. Ke snídani jsme si chtěli dát zbytky od večeře, zbylo toho opravdu hodně a večer nám bylo líto to vyhodit, ale když jsme to ochutnali, zjistili jsme, že se balijské jídlo druhý den konzumovat nedá. Byl to hnus, a tak skončil v… chcete vědět víc?

8. 4. 2017 – Vrať se na zem, holka!

Musela jsem si na sebe vzít Slovákovo triko a kalhoty, protože jsme všechno naše oblečení z cest dali do čistírny. Potom jsme sjeli ke mně na hostel do Kuty, kde jsem se převlékla a vzala si s sebou nějaké věci. Rozhodli jsme se totiž, že spolu strávíme i další týden, který mu na Bali zbýval. Cíl… chcete vědět víc?

7. 4. 2017 – Nesnáším opice

V Ubudu je opičí les, do kterého se chtěl Slovák podívat. Já jsem z toho nadšená nebyla, ale vidina toho, že mě představí své rodině mě lákala víc než cokoliv jiného. S odporem jsem nakonec souhlasila. Les byl opravdu překrásný, ale ty opice ho kazily. Definitivně mě stresovaly. Nesnáším je.… chcete vědět víc?

5. 4. 2017 – Když zasahuje vyšší moc

Probouzet se každé ráno s pohledem na usměvavou tvář pro mě bylo nové, povzbuzující a nabíjející. Zvykla jsem si na to opravdu rychle.   Milí majitelé hostelu nám po snídani půjčili sarongy, abychom zapadli a stali se tak součástí prvního slavnostního dne svátku Galungan. Ověšeni šátky na našich… chcete vědět víc?