4. 4. 2017 – Smrt v kohoutích pařátech

Snídali jsme s pohledem upřeným na jezera. Po nepříliš vydatné snídani jsme vyrazili na cestu k Pura Ulun Danau Beratan. Během jízdy jsme zastavili u vyhlídky, kde jsme si dali kafe a udělali několik fotek. Tohle místo bylo magické. Naprosto mi učarovalo. Kdyby to bylo možné, proseděla bych tu… chcete vědět víc?

3. 4. 2017 – Nejintimnější sdělení

Snídani jsem jedla s hlavou nepřítomnou. Myšlenky mi bloudily po kraji. Hledaly smír. Podařilo se jim to. Udělalo se mi zle, a tak jsem odběhla na pokoj, kde jsem si lehla na postel, vzala do ruky pero a na svět přivedla novou báseň. Takhle je to pokaždé. S těžkostí se připravuji na příchod slov,… chcete vědět víc?

2. 4. 2017 – Člověk versus příroda

Ráno jsme si dali snídani u bazénu, zaplavali si a vydali se na klidnou cestu po severním pobřeží. Pozvolna jsme se projížděli krajinou a užívali si pohled na přírodu, která kolem nás tiše plynula. V podvečer jsme se zastavili na místě, ke kterému vedla cesta jako do pekla, ale přes to se před námi… chcete vědět víc?

1. 4. 2017 – První den spolu

I přes to, že se na cestách nemaluji, byla jsem schopná vstát už v šest ráno, abych si umyla vlasy a udělala ze sebe ženskou k světu. Dokonce jsem si dala i rtěnku. Dívala jsem se na sebe do zrcadla a říkala jsem si, že si zase koleduji. Věděla jsem, že bych se měla od chlapů držet dál. Než jsem… chcete vědět víc?

31. 3. 2017 – Nad stádem koní

Celý den jsem jen relaxovala a trochu pracovala, když se mi ozval jeden slovenský fotograf, který byl již dva měsíce na cestách po Asii. Poznala jsem ho v loni na FORUM: Setkání svatebních fotografů. Prý jsme se tam spolu i bavili, ale to jsem si nějak nepamatovala. Vím, že jsme se měli na… chcete vědět víc?

29. - 30. 3. 2017 - Rok v Asii a Indonésii

Když jsem se v únoru vracela z Indonésie, věděla jsem, že se tam chci na nějakou dobu vrátit. Hned druhý den po příletu jsem si tedy bez dlouhého přemýšlení. Vlastně dost spontánně koupila jednosměrnou letenku zpátky na Bali. Bylo mi jedno, co bude nebo nebude. Před rokem jsem na svou roční cestu… chcete vědět víc?

13. 3. 2017 - Tenerife - Cesta domu

Na poslední den na Tenerife jsem se dohodla s jedním z Alžířanů, které jsme tu potkaly ještě s Vandou, že vyrazíme na společný výlet. Momo mě vyzvedl ráno autem a vyrazili jsme do Mascy, kterou jsme si konečně chtěli projít celou. Když jsme ale dojeli na místo, vítr byl tak silný, že jsme sotva šli… chcete vědět víc?

11. 3. Tenerife - El Medáno

Hned ráno jsem zaspala, protože jsem půl noci kvůli jednomu páru, který v koupelně souložil jako divoká zvěř, moc dobře nespala. Naštěstí tu jezdí autobusy v relativně krátkých intervalech. V plánu jsem měla kratší trek po El Medánu. Přidala se ke mně i Orsolya. Slečna z Rumunska, která už několik… chcete vědět víc?

9. 3. Tenerife - Znovuzrození v Adeje

Párkrát v životě už jsem si sáhla na své osobní dno. Pokaždé to ale bylo spojeno s nějakou nemocí nebo mou neschopností psychicky zvládnout určité životní situace. To, co jsem ale zažila dnes překonalo všechno, co jsem do té doby zažila. Definitivně jsem si sáhla za hranice svých limitů. Předchozí… chcete vědět víc?

8. 3. Tenerife - Nevyjde to a nevyjde

Aniž bych si to jakkoliv plánovala, začal můj den docela vtipně. S Vandou jsme se vydaly na autobus, abychom dojely do Puerto de la Cruz, kde jsme chtěly navštívit botanickou zahradu. Autobus nám měl jet v osm hodin ráno, bylo 7:50 a já pobízela Vandu, abychom šly. Jen co jsme vyrazily, zjistila… chcete vědět víc?