7. 3. Tenerife - Costa del Silencio

Poláci měli další den odjet zpět do Polska, a tak jsme jim s Vandou dopřály den o samotě a vyrazily na malý trek po okolí Costa del Silencio. Bylo naprosto neskutečné vedro, takže se nám do ničeho většího příliš nechtělo. Po okolních kopcích jsme ušly šest kilometrů, potom jsme se vzdaly a podlehly… chcete vědět víc?

6. 3. Tenerife - Los Gigantes

Maciek se dnes vydal po vlastní ose, a tak jsme do party místo něj přibrali Vandu. Zelenookou mladou zrzku z Rumunska, která studovala žurnalistiku. V autě jsme tedy byli obohaceni o rumunštinu a rumunské písničky. Mimo jiné Vanda zpívala moc hezky. Měla příjemný, mlaďoučký hlas. Mateusz s… chcete vědět víc?

5. 3. Tenerife - El Teide

Se sluchátky v uších a hudbou na maximum se mi podařilo nějakým záhadným způsobem alespoň na hodinku a půl usnout. Sedla jsem si v jídelně ke stolu k práci a mimoděk vnímala konverzaci mezi jedním polským párem a jednou cestovatelkou, když ten polský pár začal v polštině řešit, jak se řekne jedno… chcete vědět víc?

4. 3. Tenerife - Cesta tam

Sedim na letišti v Berlíně a čekám na letadlo na Tenerife, které je největším ze sedmi Kanárských ostrovů ležících nedaleko severozápadního pobřeží Afriky. Původně to měla být pracovní cesta, ale nějak z toho sešlo. Když už jsem měla koupenou letenku, nehodlala jsem jí nechat propadnout. Měl se… chcete vědět víc?

12. - 14. 2. 2017 Indonésie - Jedeme domu

Dopoledne jsme se nasnídali a rozloučili s rodinou. Máma byla smutná.    Obejmuli jsme se a vyrazili na skořápku, která vypadala jako autobus. Autobusy tu čadto řídí mladí kluci kolem 17 - 18 let a je až k neuvěření, jak zkušení jsou. I Jaya byl řidičem autobusu. Řídil zrovna ten, ve kterém jsme… chcete vědět víc?

11. 2. 2017 - Indonésie - Sumatra - Batacká svatba

Od tří ráno jsem do šesti hodin fotila přípravy. Byly velkolepé. Jak by taky ne, když jsme se nacházeli v nejlepším batackém salonu v severní Sumatře. Nanést nevěstě make-up na tvář trvalo dobré dvě hodiny.   Připomínalo mi to proces freskování. Několik vrstev, umělých řas a všeho možného dalšího… chcete vědět víc?

10. 2. 2017 - Indonésie - Sumatra - Tajemní Batakové

Na tento den jsme měli naplánovaný výlet na ostrov Tuk Tuk na jezeru Toba. Bylo rodným místem Jayi. Jeho rodina ostrov opustila, když byl malý. Učinili tak kvůli pracovní příležitosti. Jaya sháněl relativně dlouho auto, které bychom si mohli půjčit, a tak jsme vyrazili až kolem půl desáté dopoledne… chcete vědět víc?

9. 2. 2017 - Indonésie - Sumatra - Učím v místní škole

Ráno mě probudil Jaya pohlazením po tváři, který bohužel doprovázel nemilosrdný a všudypřítomný smrad cigaret. Sumatřani jsou totiž obaleni cigaretovým dýmem. Pálí jednu za druhou. K cigaretovému dýmu se přidal i kouř z pálených odpadků. Vedle svých domů totiž Sumatřani pálí většinu odpadu, který… chcete vědět víc?

8. 2. 2017 - Indonésie - Nekonečná cesta na Sumatru

Ráno jsem si přeložila vzkaz, který mi napsal. Prý to bylo krásné a smutné zároveň. Napsal, že tímto však nic z toho nekončí, a že to není naše sbohem. Jasně, pomyslela jsem si… A co by to bylo? On se za rok vrátí do Holandska, já na něj budu v Čechách čekat a doufat, že se možná potkáme a začneme… chcete vědět víc?

7. 2. 2017 - Indonésie - Báseň

Probudila jsem se nad rozepsanou básní. Cítila jsem se strašně prázdná a chtěla ho ještě vidět. Jenže měl ten den odjet do jiného města, a tak prostě nebylo zbytí. Život měl jít dál a já přemýšlela nad tím, proč jsem ho potkala a proč se tohle všechno stalo. Měla jsem pocit, že jsem objevila svojí… chcete vědět víc?