27. 1. 2017 - Indonésie - Strhující Kedungu

Táta si pěkně přispal, tím mě samozřejmě pěkně rozhodil, protože jsem měla jakýs takýs plán, kterého jsme se měli držet. Když konečně vstal, spakovat se mu trvalo stejně dlouho jako muslimovi modlitební chvilka. Když bylo dílo hotovo začal řešit zápůjčky skútrů, což se ukázalo být trochu… chcete vědět víc?

26. 1. 2017 - Indonésie - Jaya

Další den se probouzíme do příjemně teplého počasí. Na snídani máme toasty, ale i ovoce, a tak jako bezlepkář příliš netrpím. Hotel je po nočním šoku nakonec opravdu velmi příjemným místem s neskutečně milými majiteli hotýlku a třiceti psů. Luxus to nebyl, teplá voda taky netekla, uklizeno též… chcete vědět víc?

24. - 25. 1. 2017 - Indonésie - Cesta tam

Cesta do Indonésie nám začíná už tak nějak klasicky “Jokelovsky”… S drobnými komplikacemi. Uber na letiště jsem sice objednala s předstihem, ale to neznamená, že vše proběhlo podle plánů. Uber mi při objednávce nahlásil příjezd za čtyři minuty, asi za deset minut mi zavolal nějaký týpek, že je před… chcete vědět víc?

23. 1. 2017 - Indonésie - Předehra k životu

Přesně před rokem jsem se jednoho rána probudila vedle kluka, se kterým jsem se vídala asi měsíc, když mi došlo, že tohle není to, co hledám. Nefungovalo to, i přes to, že jsem po lásce toužila víc než po čemkoliv jiném na světě. Bylo to v době, kdy mi doktoři našli nějaké nádorové buňky na… chcete vědět víc?

20. 12. 2016 - Roadtrip de Cuba - Prakticky

Celá Kuba byla dokonale fotogenická, ať už jde o přírodu či lidi. Kuba je totiž ohromně barevná a bohatá na výrazné a zajímavé lidi s tajemně zahaleným pohledem. S takovým pohledem, který nebyl prvoplánově čitelný. V očích Kubánců jste se museli neučit číst. Zračila se v nich dobrota, přátelskost,… chcete vědět víc?

19. 12. 2016 - Roadtrip de Cuba - Go home

Poslední den jsme se ještě nechali odvézt na pláž, strávili zde dopoledne…       Odpoledne odjeli za 125 CUC s naším taxikářem z Viňales zpátky do Havany a pro změnu byli po čtyřhodinové cestě opět vysazeni na špatném terminálu. Tentokrát jsme ale měli dostatek času na to, abychom se přesunuli a… chcete vědět víc?

17. - 18. 12. 2017 - Roadtrip de Cuba - Ráj

Druhý den pro nás přijel náklaďák, který vozil lidi a za 25 CUC tam i zpět nás hodil na pláž.     Když jsme uviděli tuhle pláž, mysleli jsme, že jsme se dostali do nebe. Nikdo na ní nebyl a byla prostě dokonalá. Jako z obrázku! Tady jsme strávili poslední tři dny, šnorchlovali, koupali… chcete vědět víc?

16. 12. 2016 - Roadtrip de Cuba - Nemáme kde spát

Ve Viňales jsem koupila většinu dárečků. Ve Viňales se mi strašně moc líbilo a mrzelo mě, že jsme se nešli podívat mezi mogóty na nějaký pěší trek. Poslední tři dny jsme měli strávit na pláži v Maria la Gorda, ale protože to bylo ještě 180 Km daleko a my už byli příliš vyčerpaní všemi přejezdy,… chcete vědět víc?

15. 12. 2017 - Roadtrip de Cuba - Úchyl

Do Viňales jsme přijeli ve čtyři hodiny ráno a chladnější noc se rozhodli do rozednění přečkat na lavičkách na náměstí. Společnost nám však dělalo několik místních, a tak jsme neměli šanci zabrat. Navíc nám byla zima. Po chvíli se před námi otevřely dveře jednoho z domů, dolehlo na nás světlo a… chcete vědět víc?

14. 12. 2017 - Roadtrip de Cuba - Mrtvý pes

Další den ráno začínáme heřmánkovým čajem, který nám připravuje Roberto, majitel casy, a který si od té doby dávám každý den, a jdeme na náměstí chytit si taxi do Cienfuegos. V 7:45 se z toho stává mission impossible. O hodinu později už naštěstí vyjíždíme. Cesta nám trvá hodinu a půl. Každá naše… chcete vědět víc?