8. 6. 2017 - Odlet do Itálie

8. 6. 2017 - Odlet do Itálie

Letenky do Bologni jsem sice nesehnala za žádnou super parádní cenu, ale protože jsem si už od střední školy strašně moc přála se podívat do Itálie, nebyla to pro mě žádná překážka. Obvykle se snažím vybírat letenky i podle jejich ceny, ale díky tomu, že jsem měla v Bologni kde být, věděla jsem, že to, co ušetřím na bydlení mohu investovat do cesty.

 

Jak už to ale bývá, většinu praktických tipů a triků zjišťuji až na konci mé cesty, a tak vím, že kdybych tam jela příště, poletím například do Milána a za pár EUR přejedu do Bologni. Odlet přišel v tu pravou chvíli. Cítila jsem se unavená a potřebovala jsem na chvíli zmizet z Čech.

 

V Itálii na letišti na mě čekal Marco, se kterým jsem se poznala v Chiang Mai. Dali jsme si jedno rychlé preso a vyrazili 40 kilometrů za město, abychom hodili věci na barák jeho rodiny, který se nacházel ve vesnici Livergnano. Měli krásný dům z doby před druhou světovou válkou. Byl jako z pohádky. Měl barevnou fasádu a dřevěné okenice. Bylo tam příjemně.

 

Později jsme se stavili v Bologni v jednom parku, kde jsme se potkali s jeho kamarády.

Večer jsme zakončili úžasnou bezlepkovou pizzou. Tento den nastartoval několikadenní obžerství. Ještě teď se pokouším shodit tři kila, která jsem tam nabrala. Ale kdo by se těmi dobrotami tam, obzvlášť když má konečně možnost si dát i vynikající bezlepkovou pizzu a těstoviny, nepřežíral. Trpěla jsem a zároveň byla v sedmém nebi.